Ana sayfa » Pratik Sundurma

Pratik Sundurma

Pratik sundurma yapısı,genel olarak kapı üzerlerine uygulanan basit sundurma yapılardır. 2 bölümden oluşan bu yapı üst kaplama ve taşıyıcı kolonlardan oluşur. Bu yapı sundurma çeşitleri arasında en yaygın ve kolay uygulanan çeşididir.

Taşıyıcı kolonlar pratik sundurma için üst gölgeliği duvarda tutan taşıyıcı görevindedir. Bu taşıyıcı sistemler genel olarak metal ahşap,paslanmaz,sert plastik ve sacdan üretilmektedir. En fazla tercih edilen sistem ise CNC kesim saclardır. Bunun en önemli sebebi ise istenilen renk,ölçü ve modele uygun imal edilebilmesidir. Üst kaplama yani gölgelik ise metal,cam,pleksi,ahşap ve polikarbonat ham maddelerinden yapılabilmektedir.

Pratik Sundurmaların Özellikleri

Bir diğer adı kapı önü sundurma olan bu yapı kapı ve pencereleri her türlü kötü hava koşuluna karşı korumaktadır. Özellikle yapıldığı cepheye göre ısıyı engelleme etkileri değişmektedir. Batı ve doğu cephelerinde uygulandığı zaman %80’e kadar ısıyı emerken,güney cephesine uygulandığında ise %65’e kadar ısı engelleme özelliği göstermektedir. Ayrıca zararlı Güneş ışınlarının tamamını filtreleyerek bu zararlı etkileri ortadan kaldırarak yararlı ışınların alınmasını sağlamaktadır. İstenilen ölçü ve modelde üretimi olan ve hızlıca montej edilebilen bir yapıdır. Ayrıca kullanım alanlarıda oldukça geniş olmaktadır. Bina ve apartman kapı girişleri,depo önü girişleri,sevkiyat giriş ve çıkışları ve pencere ve balkon önlerinde rahatça bu yapı uygulanmaktadır. Tüm bunların yanında estetik açıdan da oldukça güzel olan bu sistem ile hem aydınlık bir ortam yaratırken ayrıca bakarken sürekli iyi hissedilebilen bir ortam da yaratılmış oluyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin (0) 216 487 00 61 ‘den Bize Ulaşabilirsiniz.