Bilgi

Kenet çatı detayı

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt

Kenet çatı, minimum %5 eğimi olan çatılarda uygulanan, geleneksel veya modern tüm mimariye kolayca adapte olabilen, göze çarpıcı ve canlı hatlar sergileyen metal çatı kaplama sistemidir.

Alüminyum,  boyalı galvaniz saclar ve bakır levhalardan, istenilen renklerde formlar verilerek üretilen panellerinin özel bir teknoloji ile birbirine kenetlenerek çatı kaplamasında kullandığı KENETLİ METAL ÇATILAR, günümüz yapı sektörünün vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.

KENETLİ METAL ÇATILAR , konutlar, villa, otel gibi yaşam tesisleri fabrikalar, üretim ve depolama tesisleri, alışveriş merkezleri, spor ve dinlenme tesisleri, eğitim kurumları, askeri amaçlı yapılar, havacılık tesisleri ve prefabrik yapılar gibi; geniş bir kullanım yelpazesinde, üretim ve montaj kolaylığı ile zamandan, yerinde ve istenilen ebatlarda, firesiz üretimle maliyetten, özel kenetleme formlarıyla yaratılan yalıtım garantisiyle su sızdırmazlığı kesin çözülürken, istenilen ısı ve ses yalıtımına da imkan vermektedir.Ayrıca estetik görsellikleri ile yapılara çağdaş bir mimari görsellik ve değer kazandırırlar.Döşeneceği çatıya uygun istenilen boyda firesiz üretimin yanında, panellerin taşınması ve montajı çok kolay olarak yapılır. Kenet formları metali delmeden yerine monte edilebileceğinden diğer sistemlere göre su sızdırma riski yok olmaktadır.

Kenet çatı, klasik çatı kaplama malzemelerinden olan kurşun, bakır veya alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin farklı teknolojik uygulamalarla çatı inşasında kullanılmasına verilen isimdir.

 Kenet çatı son yıllarda sağlamlık yanında estetik görünüm de arayan binalar için tercih edilen bir çatı kaplama türüdür. Her çatı modeline uygulanabilmesi sayesinde de tercih sebebi olmaktadır. Mimarlara tasarım özgürlüğü vermesi de ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Kenet çatı, geniş uygulama alanı, üzerinde dolaşabilecek kadar mukavemetli olması, geleneksel dış cephe uygulamaları ile uyumu gibi özellikleri ile de ekonomik çözümler yaratır.

Kenet çatılarda kullanılan metal malzemelerin kalınlığı 0,50 ila 0,70 mm arasında değişkenlik gösterir. Metal bazlı olması sebebiyle %100 su sızdırmazlığı sağlar. Eğimi az olan çatılarda rahatlıkla uygulanabilen kenet çatı, istenilen her boyda bir saçaktan diğer saçağa uygulanabilme özelliği ile de kolaylık sağlar.

Kaplama başlangıçları, köşe birleşimleri, mahya birleşimleri ve bitişlerinin çok dikkatle yapılması gerekir. Geniş alanlı çatılarda ve dairesel yapılarda sorunsuz ve fonksiyonel uygulama imkanı veren kenet çatı, trapez kenet ve düz kenet olarak iki türde üretilmektedir. Vida kullanmayı gerektirmeyen, birbiri içine girerek kenetlenen özelliği sebebiyle kenet çatı adı verilen bu sistem su sızıntısı sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Geniş alanlı çatılarda en büyük sorun olan parça birleşim yerlerinden su sızıntısı kenet çatı sistemi ile tamamen önlenebilmektedir.

Trapez kenetler düz kenetlere göre daha fazla yük taşırlar. Aşık aralarında da rahatlıkla uygulanması sayesinde Z profil sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Ancak uygun alanlar için düz kenet sistemleri de su sızıntısı ve binayı koruma konusunda trapez kenetler kadar sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Kenet çatı, son yıllarda binalarda karşımıza çıkan ergonomik ve fonksiyonel malzemelerden biridir. Mimari tarzın değişmesi sebebiyle yeni çatı türleri de ortaya çıkmakta ve sektör buna uyum sağlayacak malzemeler üretme konusunda her geçen gün yenilenmektedir.

 Kenet çatı inşası konusunda iyi bir firma arayışında iseniz daha önceki uygulamalarımız ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak ve hizmetlerimizi öğrenmek için bizi arayabilir ve keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

whatsapp
Teklif Al
Telefon
X