Ana sayfa » Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap çatı sistemleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer çatı sistemlerine kıyasla çok daha estetik ve dekoratif bir görünüme sahip olan bu sistemler teras, işyeri, cafe gibi birçok mekanda tercih edilmektedir. Ahşap çatı sistemlerinde seçilen ahşabın kalitesi son derece önemlidir.

Bu sistemlerde genellikle meşe ağacı kullanılmakta birlikte tercih edilen daha birçok ağaç türü de bulunmaktadır. Bu noktada uzun ömürlü bir ahşap türünün seçilmesi son derece önem arz etmektedir. Bu sistemlerin imalatında önemli olan bir diğer unsur ise yapılan işin kalitesidir.

Ahşap Çatıların Avantajları

Ahşabın sıvıyı emebilme gibi bir özelliği olduğu için yapılan işçiliğin kalitesi direkt olarak ahşap çatı sistemlerinin ömrünü etkilemektedir. Bu noktada sağlam bir işçilik hem ahşabın üretilmesi ve gerekli işlemlerin ahşaba uygulanması açısından hem de monte edilmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Ahşap çatı sistemleri dekoratif olmalarının yanı sıra birçok farklı şekillerde de üretilebildiği için villa, dağ evi, bağ evi gibi mekanlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap hiç şüphesiz mekanınızın çok daha sıcak ve samimi olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yalıtım özelliği de son derece güçlüdür. Ahşap özellikle kış aylarında sıcak ısıyı mekanın içerisinde tuttuğu soğuk havayı da içeri geçirmediği için enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Yağmur, kar, dolu ve rüzgar gibi doğal afetlere karşı da oldukça dayanıklı olan ahşabı sizler de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Uzman ekibimiz ve profesyonel iş arkadaşlarımız ile sahip olmuş olduğunuz mekanların çatılarını özveri ile inşa ediyoruz. Gerek ahşap çatı sistemleri gerek ise diğer çatı sistemleri açısından daha detaylı bilgiye sahip olmak için iletişim kanallarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Alüminyum Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.