Ana sayfa » Sundurma Modelleri – Sundurma Çeşitleri

Sundurma Modelleri – Sundurma Çeşitleri

Sundurma modelleri, duvara verilerek yapılan bir geçitin veya kapının girişini yağmur,Güneş gibi dış etmenlerden koruyan bir yapıdır. Çok farklı boyutlarda kullanılabilen sundurma çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle yapıların dış cephe kısımlarında bulunan bu yapılar ayrıca ince duvarlar ve demir parmaklıklar ile desteklenebilir. Sundurma yapıların bulunduğu zemin yer ile aynı hizada olabileceği gibi basamaklı bir yapıyı da oluşturabilir. İnşa edilme ve kullanım açısından en az bir kişinin rahatlıkla durabileceği bir yapıdır. Bu yapıların bazı çeşitleri bulunmaktadır.

1.Pratik Sundurma

İsminden de anlaşılabileceği gibi pratik sundurma yapısı genel olarak kapı üzerlerine inşa edilen mekanı kötü hava koşullarından ve Güneş ışınlarından korumaya yardımcı olan basit sundurma yapılardır. Bu sundurma çeşidi gölgelik ve taşıyıcı kolonlardan oluşan bir yapıdır.

 

2.Cam Sundurma

Kullanım amacı olarak cam sundurma modelleri yapısı dış kimyasal,ısı ve Güneş ışınlarına karşı mukavemet gösteren,kapı ve pencere üzerlerine inşa edilen yapılardır. Güneye bakan cephelerde ısıyı %65’e kadar absorbe ederken,batı ve doğu cephelerinde ise bu oran %78 değerlerine çıkıyor. Ayrıca Güneş ışınlarını tamamen engelleyen bu yapı etkili olduğu alana tam koruma sağlayarak zamanla solma gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor.

 

3.Paslanmaz Sundurma

Paslanmaz sundurma yapısı dış geçitlerin veya kapıların üzerine inşa edilerek uygulandığı alanı olumsuz hava şartlarından koruyan yaygın bir sundurma çeşididir. Dayanıklılığının yanı sıra estetik açıdan da üstün özellikler sunması bu yapıyı değerli kılmaktadır. Özellik olarak mükemmel paslanmaz görüntüsü ile paslanmaya      karşı tam dirençli bir yapı sunmaktadır.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin (0) 216 487 00 61 ‘den Bize Ulaşabilirsiniz.