Ana sayfa » Sundurma Çatı

Sundurma Çatı

Sundurma çatı yapısı farkı bir dekorasyon çeşidi olarak ortaya çıkmaktadır. Hem estetik bir tasarım olması ile hem de pratik uygulama şartları ile tercih edilmektedir. Özellikle her yüzey için kullanılabilir olması bu yapıyı önemli kılmaktadır. Ayrıca oldukça ekonomik bir uygulama alanı sunmaktadır.

Diğer adı da tek yüzeyli çatı olan sundurma çatı,yapım açısından kolay ve maliyet açısından oldukça uygundur. Garaj ve kömürlük gibi açıklık olarak az alana sahip yerlerde uygulanır. Başka bir binanın duvarına dayalı olarak kullanılabildiği gibi bu sistem müstakil evlerde ayrık olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca dış etkilerle oluşan rüzgar,kar,yağmur,dolu,sıcak ve soğuk gibi olumsuz etkileri tamamen ortadan kaldırarak bu etkilerden etkilenmeyi ortadan kaldırır. Uygulandığı alanlar ise oldukça geniştir. Kış bahçesi,teras katı,giriş kapısı,balkon saçakları ve mutfakların çıkış kısımlarından kolayca uygulanabilmektedir.

Cam Sundurma Çatı

Cam sundurma işlemi herhangi bir geçitin altına kötü hava gibi olumsuz durumları engellemeye yarayan ufak çatı sistemidir. Bu yapı Güneş ışınlarını %100 filtreleyip,gün ışığını zararsız bir şekilde içeri almayı sağlar. Ayrıca çok daha şık bir görünüm imkanı da sunmaktadır.

Şeffaf Sundurma Çatı

Şeffaf sundurma yapısı doğal ışık ile aydınlık ve ferah mekanlar yaratmak için tercih edilir. Bu yapı sistemi ile gün ışığından tamamen zararsız bir şekilde faydalanmak mümkün olmaktadır. Ayrıca oldukça hafif ve ucuz olan bu yapı ile maliyeti az bir çatı sistemine sahip olmak mümkün oluyor.