Ana sayfa » Çelik Çatı Sistemleri

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı sistemleri çatı yapımında kullanılan sistemler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Çeliği yapısı itibariyle son derece sağlam olan bu sistemler birçok mekan için uygulanabilmektedir.

Ev, depo, teras, garaj gibi birçok kişisel veya ticari amaçlı mekanda kullanılan çelik çatı sistemleri doğal afet gibi durumlara ekstra dirençlidir. Özel olarak imal edilen çelik bloklar üzerine kurulan bu sistemler son derece uzun ömürlü olmaları dolayısıyla da tercih sebebi olmaktadır. Yüksek ısıya ve soğuya karşı dirençli olan bu sistemler dört mevsimin şartlarına da uygundur. Çelik malzemesinin herhangi bir bakım gerektirmemesi ve uzun ömürlü olması çelik çatı sistemlerinin en büyük avantajıdır.

 

Çelik çatı sistemleri büyük yapılarda kullanılmaya da uygundur. Son derece dirençli bir malzeme olan çelik özellikle zor şartlara dayanıklı olması nedeniyle sanayi gibi alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Bu sistemlerin diğer bir avantajı ise maliyetleridir. Diğer sistemlere oranla son derece uygun fiyatlara mal edilebilen bu sistemler bu yönü ile birçok kişinin ve işletmenin tercihi olmaktadır.

 

Bu sistemlerin dezavantajı ise görüntüsünün sade ve gösterişinin az olmasıdır. Bu nedenle estetik kaygısı olan mekanlarda çok fazla tercih edilmemekle birlikte böyle bir kaygısı olmayan mekanlarda ise bir numaralı tercih olmaktadır. Bunun nedeni hiç şüphesiz uygun maliyet ile sağlandığı maksimum performanstır. Monte edilecek alan belirlendikten sonra montaj aşamasına geçilmektedir.

Çelik Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.